KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235071

nr 1423 5071

Hans Ångsäter

(f. 1935), Sverige

Oljemålning, Signerad, "Ängsblommor". Olja på pannå, 79x64cm, yttermått inklusive ram: 95x80cm

Hans Ångsäter, född 1935 i Ljusdal, Hälsingland, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 4 oktober 2021
kl 20:02:48

Hans Ångsäter

Läs mer om Hans Ã…ngsäter